Historia

 

Szanowni Państwo,

 

nasza firma - GRACO Sp. z o.o. została założona w 1991 roku. Od samego początku zajmujemy się maszynami roboczymi, służącymi do przemieszczania ładunków i wykonywania pracy na wysokości.

 

Przy wyborze strategicznych dostawców produktów, oferowanych przez nas na rynku polskim stosujemy kryterium najwyższej jakości. Z tego powodu postanowiliśmy związać się ze światowym liderem - firmą PALFINGER.

 

Firma PALFINGER, której jesteśmy generalnym przedstawicielstwem w Polsce od 1992 roku, jest światowym liderem w produkcji hydraulicznych maszyn załadunkowych, przeznaczonych przede wszystkim do zabudowy na podwoziach samochodów ciężarowych. Mamy przyjemność oferować na naszym rynku cenione na całym świecie :

* żurawie ogólnego stosowania PALFINGER

* żurawie specjalne PALFINGER (kolejowe, morskie, militarne)

* żurawie leśne i recyklingowe PALFINGER EPSILON

* hakowce i bramowce PALFINGER

* podnośniki koszowe PALFINGER PLATFORMS.

 

Od 2004 roku produkujemy kompletne samochody ciężarowe z hydraulicznymi urządzeniami załadunkowymi w oddziale naszej firmy w Gliwicach.

 

Zakład Produkcyjny Łabędy (ZPŁ) w Gliwicach posiada uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) do naprawy, modernizacji i konserwacji żurawi, dźwigników i podestów ruchomych. Kompletne samochody ciężarowe budowane w zakładzie w krótkich seriach są poddawane badaniom homologacyjnym w Instytucie Transportu Samochodowego (ITS) i posiadają świadectwa homologacyjne lub dopuszczenia jednostkowe Transportowego Dozoru Technicznego (TDT). Maszyny robocze służące do pracy na wysokości poddawane są zgodnie z europejską dyrektywą maszynową badaniom prowadzonym przez jednostki notyfikowane i posiadają wydawane przez nie świadectwa badania typu.

 

W październiku 2012 roku otworzyliśmy na Mazowszu nowoczesny Zakład Produkcyjny Płochocin (ZPP). Obiekt znajduje się w Płochocinie, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy Warszawa- Poznań, około 10 km od węzła Konotopa autostrady A2 i składa się z hali serwisowo-produkcyjnej o powierzchni ok. 2000 m.kw. , magazynu o powierzchni ok. 400 m. kw. , budynku biurowego i centrum kompetencyjno-szkoleniowego o powierzchni ok. 1000 m.kw. oraz utwardzonego placu manewrowego do badań i odbioru żurawi oraz podnośników koszowych o powierzchni ponad 4000 m.kw.

 

W zakresie maszyn produkowanych przez firmę PALFINGER z przeznaczeniem do zabudowy na podwoziach samochodów ciężarowych współpracujemy z czołowymi krajowymi producentami zabudów, a także firmami, posiadającymi uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do naprawy i konserwacji urządzeń objętych dozorem zgodnie z przepisami. W ten sposób, z myślą o końcowym użytkowniku, tworzymy wspólnie z naszymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu urządzeń firmy PALFINGER.

 

Naszym nadrzędnym celem jest zadowolenie i satysfakcja Klientów z jakości naszych produktów i usług.

 

Formalnym potwierdzeniem misji naszej firmy jest uzyskany w lipcu 2005 roku certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2015.

 

Zapraszamy do współpracy,

zespół firmy Graco.